Dlažba WOODY - ZOO Ostrava

Aktuality
Na betón drevo v ZOO Ostrava - medzi Wander a Tanganikou.
2. 8. 2023 2 minúty čtení

Moravsko-sliezska metropola Ostrava je bývalým oceliarskym mestom, ktoré máme väčšinou spojené s baníctvom, Stodolnou ulicou a v poslednej dobe aj hudobnými festivalmi Colours of Ostrava a Beats for Love. Ostrava sa však môže tešiť stále sa zvyšujúcemu záujmu o zoologickú záhradu, ktorá sa stáva jednou z dominánt tohto mesta.

Foto Makaka Levieho, zdroj: ZOO Ostrava

ZOO Ostrava je jednou z najkrajších zoologických záhrad, ktorými sa Česká republika pýši. Návštevníci všetkých vekových kategórií si prídu rozhodne na svoje, a to nielen vďaka pestrému výberu zvierat ale aj relaxačným zónam, detským ihriskám a interaktívnym expozíciám.

Vedenie ZOO dbá na to, aby bola zachovaná miestna biodiverzita, a snaží sa v celom areáli využívať materiály šetrné k prírode. Kompletnou rekonštrukciou prešiel okrem iného aj pavilón WANDERU, kde sa nachádza expozícia najohrozenejšieho druhu makaka, Makaka Levieho.

Spoločnosť PRESBETON zaručuje využitie čisto prírodných materiálov a zvýšenú úžitkovú hodnotu svojich výrobkov vďaka neustále sa zlepšujúcej výrobnej technológii. Jasnou voľbou tu bola dlažba WOODY z rady NATURAL. Jej vzhľad vás úplne uchváti. Svojou autenticitou výrazne prispieva k dotvoreniu atmosféry, vďaka ktorej sa ocitnete v tropickom dažďovom lese v pohorí Juhozápadnej Indie. Výber vhodnej dlažby je dôležitý z funkčného hľadiska, kľúčovú úlohu však hrá aj estetické hľadisko.

Dlažobné dosky WOODY sú nerozoznateľné od dreva, v tomto prípade bola zvolená dlažba WOODY hnedá/čierna. Veľkoformátová dlažba WOODY je dostupná v dvoch formátoch 800 x 195 x 80 mm a 1200 x 195 x 80 mm. Vybrať si môžete z už spomínaného farebného prevedenia hnedá/čierna alebo béžová/svetlo hnedá. Rozhodujúcimi vlastnosťami tu sú lacnejšia a jednoduchšia údržba, vysoká odolnosť a mrazuvzdornosť materiálu.

Navštívte ZOO Ostrava a až budete prechádzať medzi pavilónmi WANDERU a TANGANIKA, spomeňte si, že nejdete po drevených doskách, ale po betónovej dlažbe od PRESBETONU.