Hravý HOLLAND v MŠ Nedvědova Olomouc

Aktuality
Nechajte sa strhnúť hravosťou čierno-žltej mozaiky, ktorú ponúka dlažba HOLLAND položená v jednej zo škôlok mestskej časti Olomouc - Povel.
7. 9. 2023 2 minúty čtení

Žltá a čierna, to sú farby dlažby z radu HOLLAND, ktoré v tejto kombinácii tvoria hravú mozaiku pred vstupom zo záhrady do MŠ Nedvědova Olomouc. PRESBETON sa spolu s vedením materskej školy nechal inšpirovať vznešenou včelou medonosnou, včielkou Majou, ak chcete.

Ako spieva Karel Gott, páni učení a skúsení dali hlavy dohromady a rozhodli sa poskytnúť malým uličníkom a uličniciam priestor, ktorý ich pri príchode do škôlky bude vítať už z diaľky. Pani učiteľky budú môcť deťom spestriť čas vonku práve vďaka dlažbe HOLLAND od PRESBETONU.

Prostredie materskej škôlky je pre deti kľúčové. Učia sa tu množstvo nových vecí, rozvíja sa ich kreativita a socializujú sa. Požiadavky rodičov na výber vhodnej škôlky pre svoje ratolesti narastajú. Zásadnú úlohu zohráva prístup zamestnancov, s ktorými prídu deti i rodičia do styku, ako aj vybavenie škôlky. MŠ Nedvědova chce deťom poskytnúť to najlepšie, a preto zvolila spoluprácu s PRESBETONOM. Žlto-čierna mozaika z betónovej dlažby je inovatívnym a inšpiratívnym prvkom, ktorý napomáha vytvoriť pozitívnu atmosféru a stimuluje detskú kreativitu.

Zvolené farby čierna a žltá majú svoje charakteristické vibrácie. Žltá je farba slnka, najintenzívnejšia a najžiarivejšia. Táto farba dobíja duševnú aj fyzickú energiu, je vysoko povzbudivá a podporuje objavovanie.

Čierna farba je k žltej kontrastná, nie však v negatívnom slova zmysle. Čierna v sebe nesie stálosť, pevnosť a do značnej miery je tiež liečivá rovnako ako môže byť aj tma, ktorá nás núti spomaliť, zastaviť sa. Kombinácia žltej a čiernej tak podporuje rozvoj kreatívneho myslenia a rovnováhu emócií.

Dlažba HOLLAND je ideálnym riešením dlažby, ktorá ponúka okrem čiernej a žltej aj ďalšie pôsobivé farebné varianty vo viacerých veľkostiach a výškach kameňov. Obrovskou výhodou tohto typu dlažby je variabilita použitia. Dlažobné kocky s výškou 80 mm je možné využiť pre viac zaťažené plochy (parkovisko, zastávky, obchodné centrá,…). Naopak kamene vysoké 40 a 50 mm sú vhodné iba ako pochôdzne plochy bez väčšieho zaťaženia napr. pojazd automobilov. Zlatý stred predstavujú kamene s výškou 60 mm, pri ktorých je občasný pojazd osobných vozidiel možný.

Kompletne celá ponuka dlažobných kociek tejto dlažby je mrazuvzdorná a ošetrená ochranným systémom Protect System IN, ktorý výrazne zmierňuje dôsledky znečistenia a prenikania vody.

Vyberte si svoj variant dlažby HOLLAND aj vy!