Krehkosť kvetov, pevnosť betónu a výhra prvomájovej súťaže

Aktuality
Betón v službách prírody: Prečo sú betónové kvetináče tak populárne?
27. 8. 2023 2 minúty čtení

Vedeli ste, že v meste Kuala Lumpur v Malajzii stojí rodinný dom, ktorého koncept je tvorený zložením betónových kvetináčov a celý projekt nesie názov „Planter Box“? Betónové prvky majú totiž mnoho výhod, a preto nie je divu, že sa stali veľmi využívanými v modernej architektúre. Objavujú sa v nových zástavbách, ako doplnky rodinných domov, ale môžu tiež skvele podčiarknuť jedinečnosť historických priestorov. Harmonické kombinácie betónu, kovu a prírody vás úplne uchvátia!

Kvetináče LITE BLOCK a LITE CUBE sú svojím vzhľadom vysoko atraktívne a nadčasové. Zaisťujú dokonalé dotvorenie priestoru v exteriéri aj interiéri. Materiálom, z ktorého sú vyrobené, sa nenechajte zmiasť. Práve betón poskytuje kľúčové výhody na umiestnenie vašej okrasnej zelene. Kvetináče od PRESBETONU z tohto radu sú navyše odľahčené a tým pádom sa nemusíte báť náročnosti z hľadiska manipulácie.

Betón poskytuje stabilitu pri zhoršených poveternostných podmienkach a je odolnejší proti mechanickému poškodeniu. Stabilné prostredie poskytuje aj koreňom rastlín, čo môže podporiť celkové zdravie a rast rastliny. Navyše sa betónový kvetináč oplatí využiť aj pre jeho schopnosť udržovať teplotu a odolávať nevítaným škodcom.

Betónové kvetináče LITE BLOCK a LITE CUBE sú vhodné pre kvety aj pre okrasné kríky a stromy. Dostupné sú v bielej a šedej farbe s hladkým povrchom. Vyberte si z dvoch veľkostí kvetináčov LITE BLOCK a doplňte ich o kvetináče LITE CUBE, kde môžete voliť z piatich veľkostných variantov.

Práve tieto kvetináče boli cenou našej prvomájovej súťaže a článok je ilustrovaný fotografiami od výhercov. Neváhajte sa teda zapojiť v budúcej súťaži a staňte sa víťazom aj vy. Ceny budú opäť veľmi lákavé!