LITE - nová kategória plošných dlažieb

Dlažby
Betónové dlažby LITE sú tohtoročnou novinkou na českom a slovenskom trhu. Tento výrobok spoločnosti PRESBETON veľmi jasne reprezentuje firemné hodnoty, ktorými sú vysoká kvalita a autentickosť. Firma stojí na mnohoročnej tradícii a je spoľahlivým partnerom pri menších aj rozsiahlejších projektoch.
6. 5. 2024 2 minúty čtení

Architektúra v modernom poňatí pracuje s betónom ako s materiálom, ktorý je často nosným prvkom celého projektu. Jeho účinná kombinovateľnosť so sklom, drevom a zeleňou sa hojne využíva pri výstavbe monumentálnych administratívnych budov. Tie však inšpirujú riešenie povrchov aj v interiéroch domácností. Súčasná technologická vyspelosť a snaha reagovať na aktuálne požiadavky modernej architektúry vyústila vo výrobnom závode PRESBETON Drahotuše, s.r.o. vo vývoj nového typu dlažieb – dlažieb LITE.

Betónové dlažby LITE sú ideálnym riešením pre terasy, balkóny či pochôdzne spevnené plochy. Vzhľadom na formát 600 x 600 má dlažba schopnosť opticky zväčšiť menšie priestory. Rad využitia nájde vďaka ponúkaným možnostiam povrchovej úpravy a farebnosti. Dlažby LITE sú v súčasnosti dostupné v 3 variantoch – MODENA, NEAPOL a PALERMO a každá je jedinečná práve svojim povrchom.

Povrch dlažby MODENA vzniká jemným kefovaním betónu. Dlažba je dostupná v šedej a antracitovej farbe. Povrch dlažby NEAPOL je možné vzhľadom pripodobniť k prírodnému kameňu na báze žuly. Tento produkt je ponúkaný v bielom, šedom, antracitovom a krémovom farebnom prevedení. Treťou dlažbou, ktorá patrí do kategórie LITE, je dlažba PALERMO, ktorej reliéfny povrch je inšpirovaný bridlicou. Voliť môžete aj tu medzi bielou, krémovou a antracitovou farbou. Kľúčovým parametrom týchto betónových dlažieb je výška 30 mm, vďaka ktorej je možné s dlažbou manipulovať ľahšie ako so štandardnými betónovými výrobkami.

Po technologickej stránke patrí kategória dlažieb LITE na špičku medzi betónovými dlažbami. Pri ich výrobe je používaný vysokohodnotný betón. Dôsledkom je zachovanie maximálnej kvality pri minimálnej výške. Dlažba je menej porézna a má vysokú objemovú hmotnosť. Kombináciou inovovanej metódy kefovania s povrchovou impregnáciou Protect System TOP vzniká veľmi ušľachtilý povrch, čím sa zvyšujú úžitkové aj estetické vlastnosti dlažby. Dlhodobo kvalitný vzhľad zaručíte pravidelnou údržbou.