Potrebujete pomôcť pri výbere správneho bazénového lemu pre váš bazén?

Aktuality
Zaobstarajte si bazén, ktorý vám bude dlho slúžiť a budete si tak v ňom môcť užívať letné radovánky nielen vy, ale aj vaši blízki. Na čo je dobré pri navrhovaní a výstavbe bazéna nezabudnúť, sú bazénové lemy.
23. 4. 2024 2 minúty čtení

Hneď na začiatku projektu je dobré sa zamerať na celkový koncept miesta. Vysoko moderná minimalistická architektúra si bude vyžadovať niečo iné ako opak v podobe tradičného vidieka. Ak máte vybraný bazén, ktorý si chcete zaobstarať, je vhodné venovať pozornosť voľbe toho pravého bazénového lemu.

FUNKCIE BAZÉNOVÉHO LEMU

1. Estetika a dizajn – Vizuálna atraktivita

Bazénový lem zvyšuje estetickú hodnotu bazéna tým, že vytvára čistý a dokončený vzhľad. Je možné ho prispôsobiť dizajnu bazéna i jeho okolia.

2. Bezpečnosť – Prevencia úrazov

Správne navrhnutý bazénový lem môže pomôcť znížiť riziko úrazov tým, že poskytuje bezpečný a protišmykový povrch okolo bazéna a definuje jeho jasnú hranicu.

3. Funkčnosť – Chráni bazénovú výstelku

Bazénový lem chráni okraj bazéna a bazénovú vaňu pred poškodením a opotrebením spôsobeným každodenným používaním alebo napríklad počasím.

4. Údržba – Jednoduchšia údržba bazéna

Správne navrhnutý bazénový lem môže tiež uľahčiť údržbu bazéna tým, že minimalizuje zanesenie nečistôt do vody a zabraňuje rastu rastlín okolo bazéna.

6. Trvanlivosť – Predlžuje životnosť bazéna

Bazénový lem môže tiež prispieť k trvanlivosti bazéna tým, že chráni okraje a štruktúru bazéna pred degradáciou.

Celkovo je bazénový lem dôležitým prvkom, ktorý má vplyv nielen na estetiku bazéna, ale taktiež zvyšuje jeho bezpečnosť, funkčnosť a životnosť.

MATERIÁL

Existuje mnoho materiálov, v ktorých sú bazénové lemy na trhu dostupné - drevo, kameň, keramika alebo betón. Všetky materiály majú svoje výhody aj nevýhody. Zamerajme sa však teraz na betón. Materiál, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou modernej architektúry, kde sa najmä pohľadový betón teší veľkej obľube ako pri komerčných, tak pri súkromných stavbách. Betón je obľúbeným materiálom architektov a je možné do neho vtlačiť osobitosť a jedinečnosť. Jeho poprednými vlastnosťami sú pevnosť, odolnosť a dlhá životnosť. Navyše ho možno prispôsobiť do rôznych tvarov a designov.

DIZAJN

Spoločnosti PRESBETON sa podarilo citlivo zaniesť do betónu rôzne štruktúry dreva. Vďaka tomu sa rozšíril rad NATURAL o produkty BARK, OAK a WOODY, ktoré na prvý pohľad od dreva nerozoznáte. Reliéfny povrch je pripodobnený kôre, trámu, doske, pňu alebo letokruhu. Primárnym produktom sú NATURAL dlažby, ku ktorým sú vďaka obľúbenosti pridávané ďalšie prvky, ako sú schody, obrubníky, kvetináče a taktiež práve aj bazénové lemy.

Rovnako je tomu v prípade výrobkov toho istého radu verne imitujúcich kameň. Dlažby svojim vzhľadom zodpovedajú bridlici, čadiču alebo vápencu. Veľmi obľúbený je v architektúre aj travertín, ktorého vzhľadom je inšpirovaná dlažba VERTO. Betónové produkty s dizajnom kameňa môžete kombinovať v podobe dlažby, schodov a bazénových lemov.

POMOC PRI VÝBERE

Vyberať môžete z rohových, oblúkových a priamych bazénových lemov podľa typu bazéna. PRESBETON ponúka vo svojom portfóliu betónové bazénové lemy v atraktívnych prevedeniach. Sú mrazuvzdorné, ošetrené impregnáciou Protect System TOP proti znečisteniu a prenikaniu vody a je možné na ne nadviazať betónová dlažbu. Pri plánovaní bazéna vám tiež významne pomôžu konfigurátory. Konfigurátor bazénových lemov spoločnosti PRESBETON vám pomôže veľmi jednoducho zistiť, aké bazénové lemy a v akom množstve budú potrebné na olemovanie vášho bazéna.