Typy impregnácií

Protect System IN
Uľahčuje odstránenie bežných nečistôt.

Vysokoakostné betóny použité na výrobu betónových výrobkov sú navrhnuté so špeciálnym vnútorným ochranným systémom, ktorý je účinný v celom objeme výrobku. Už pri výrobe betónu je pridaná špeciálna látka, ktorá umožní výrobu betónového prvku s minimálnou nasiakavosťou a intenzívnejšími farbami. Primárne výkvety na výrobkoch sú eliminované na minimum. Redukovaná nasiakavosť výrobkov má dlhodobo pozitívny vplyv na ich farebnú stálosť, kvalitný vzhľad a uľahčuje údržbu dláždeného krytu. Vnútornou ochranou kategórie IN je ošetrený celý výrobný sortiment.

Protect System TOP
Výrazne uľahčuje odstránenie bežných a mierne agresívnych nečistôt.

Vnútorný ochranný systém IN je doplnený o dodatočnú povrchovú ochranu, ktorá je vytvorená nástrekom impregnáciou. Povrch sa vyznačuje nižšou náchylnosťou na zašpinenie a uľahčenou čistiteľnosťou bežných nečistôt vzniknutých pri užívaní dláždenej plochy (blato, rastlinný olej, žuvačky). Ochranný systém TOP je aplikovaný pri vybranom rade produktov a povrchových úprav.

Protect System PCT
Umožňuje ľahké odstránenie väčšiny zásadných nečistôt.

Povrchový ochranný systém najvyššej kategórie s charakterom dodatočnej povrchovej úpravy, ktorá dlhodobo zvýrazňuje farebnosť a štruktúru použitých pohľadových betónov. Povrch dlažieb opatrených vnútorným ochranným systémom IN je ďalej ošetrený povrchovým nástrekom špeciálnou kompozitnou látkou, ktorá je následne vytvrdzovaná účinkom žiarenia a vysokej teploty. Vzniká tak vysoko ušľachtilý povrch, ktorý odpudzuje vodu, olej a ďalšie zdroje znečistenia, ktoré inak spôsobujú trvalé a nezvratné estetické znehodnotenie dlažby. Povrch je chránený a väčšinu zásadných druhov znečistenia (blato, oleje, víno, káva) je možné z povrchu veľmi ľahko odstrániť pomocou bežných upratovacích prostriedkov. Ochranný systém Perfect Clean TOP (PCT) je aplikovaný pri vybranom rade produktov a povrchových úprav.