VELEHRADSKÉ VINICE – betónová perla vo vinici

Dlažby
Premýšľate, kam vyraziť na výlet s rodinou alebo posedieť s priateľmi? Kvalitné moravské víno, čerstvé delikatesy a výhľady do prírody sú hlavnými lákadlami novo vybudovanej vinotéky neďaleko pútnického miesta Velehrad.
17. 8. 2022 1 minúta čtení

A pokiaľ práve hľadáte riešenie pre príjazdovú cestu, terasu alebo záhradu vo svahu, príďte sa inšpirovať. Výrobky PRESBETON sú tu peknou ukážkou toho, ako pomocou betónových prvkov vytvoriť osobitý a zaujímavý exteriér.
Terasa vo svahu
Hlavný spoločenský priestor tvorí veľká terasa, ktorej dominuje dlažba TAŤÁNA v rozmeroch 80x80cm. Dlažba vyniká štruktúrou betónu a použitého kameniva. Nadväzujúce pochôdzne plochy sú riešené rovnakou dlažbou v rozmere 40x40 cm. Terénne nerovnosti nadväzujúce vinice vyrovnávajú kaskádovito usporiadané terasy, ktoré slúžia z časti ako miesta na sedenie, z časti sú vysadené rastlinami. Zostavené sú zo záhradných stien STANDARD v hladkom prevedení a natural dlažby WOODY v imitácii podlahových dosiek.   

Zámková dlažba nemusí byť nuda …
… pokiaľ namiesto klasického riešenia zvolíte niektorú z moderných typov dlažieb. Vo vinárstve padla voľba na zámkovú dlažbu
ALTERNO, ktorá kombinuje rozmerovo rôzne kamene. Lineárna skladba pôsobí architektonicky vyzrete a obzvlášť pri väčších plochách zanechá pôsobivý dojem. Na výber je tryskano-kefovaný povrch v šedom, bielom alebo čiernom prevedení, hladký povrch sa ponúka v colormixe Arido, Kamelo a Piano - ten bol použitý v tomto projekte. Parkovacie miesta a plochy s požiadavkou na drenáž sú osadené vegetačnou dlažbou HYDROBAR a HYDROSET. Strecha vinárstva je koncipovaná ako druhá terasa s panoramatickým výhľadom do krajiny. Na podlahu bola zvolená reliéfna dlažba TRAVERTIN 60x40 cm v slonovinovej farbe.
Jednotný architektonický štýl
Funkčnú a estetickú stránku vinárstva dopĺňajú aj ďalšie betónové prvky PRESBETON – stĺpik s osvetlením HEX, odpadkový kôš HEX, betónový sedák Y alebo kvetináče PILETA 1, povrch prírodný, hladký. Všetky použité dlažby sú mrazuvzdorné a sú opatrené ochranným systémom Protect System IN proti znečisteniu a prenikaniu vody. Ponúka prvotriedne riešenie pre každý exteriér.